BMetaverse’ün ilerleyen günlerde internetin yerini alacağına dair inananlar gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle markalar, meta veri deposundan yarar sağlamak istiyor, bu Sanal Dünya’ya yöneliyorlar. Metaverse dünyasında yapılabilecekler hayal gücümüzle sınırlıdır. Bu sebeple bu dijital evrende en çok merak edilen konulardan biri nasıl pazarlama yapılacağıdır. Gelin Metaverse içinde hangi stratejiler ile reklam oluşturmamız gerektiğini konuşalım. Hedef kitlemizin ilgisini nasıl çekeceğimizi beraber inceleyelim.

 

Sanal deneyimler yaratın

Gittikçe daha fazla marka, marka bilinirliğini artırmak istiyor. Bu bağlamda izleyicilere eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim sunmak istiyor. Bunun için metaverse teknolojisini kendi avantajlarına kullanıyor.

Ayakkabı ve kaykay markası Vans, kullanıcıların sanal kaykay becerilerini geliştirebilecekleri, Vans ürünlerini satın alabilecekleri online kaykay parkı oluşturmak için Roblox ile işbirliği yaptı.

Dünya İçi Satın Alımlar Sunun

Artan sayıda tüketici, gerçek ve sanal dünyadaki satın almalar arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor.  Z kuşağı tüketicilerinin %65’i yalnızca çevrimiçi ortamın sınırları içinde olan sanal bir öğeye para harcıyor.

Aslında, oyun içi satın alma pazarının 2025 yılına kadar 74,4 milyar dolar değerinde olmasını bekliyoruz.

Lüks moda perakendecisi Balenciaga, kullanıcıların avatarları için satın alabilecekleri sanal giysiler ve aksesuarlar tasarlamak için Fortnite ile ortaklık kurdu.

Aslında, yakın zamanda Roblox‘ta 4.100 dolardan fazla bir fiyata dijital bir Gucci çantası satıldı ve bu da öğenin gerçek hayattaki değerini aştı.

Sanal etkinliklere ev sahipliği yapın

Hayranları evlerinin rahatlığında yıldızlarla buluşturan sanal etkinlikler ve konserler metaverse’de giderek daha popüler hale geldi: Lil Nas X’in online konserini Roblox‘ta 33 milyondan fazla kişi izledi.

Forcem ile tanışın

Markalar için meta veri deposu, kitlelere daha önce hiç mümkün olmayan yollarla ulaşmak için araçtır. İzleyicilerin, markaları evlerinin rahatlığında deneyimlemesine olanak tanır.

Meta veri deposunun mevcut yinelemeleri daha genç bir kitleye yönelik gibi görünmektedir. Fakat Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarının yaptığı yatırımlar daha ötesini gösteriyor. Meta veri deposunun etkisinin internet veya sosyal medyanın icadı kadar çığır açıcı olacağına işaret ediyor.

Forcem New Media, tam hizmet veren bir dijital pazarlama ajansıdır. Dijital pazarlama uzmanlarından oluşan ekipleri, en son dijital pazarlama trendlerinden nasıl yararlanacağınızı ve bunların işletmeniz için ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olabilir.

En son sektör içgörüleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, blog sayfamızı takipte kalınız.

Bizi instagram facebook twitter linkedin hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.