LinkedIn gönderilerini hazırlamaya başlamadan önce içeriğiniz için bir çerçeve oluşturmak faydalı olacaktır.

İlk olarak, düzenli aralıklarla her biri hakkında LinkedIn gönderisi paylaştığınızdan emin olmak için kapsamanız gereken kategorilere karar verin.

LinkedIn gönderilerinizi kategorilere ayırıp düzenli olarak paylaşımda bulunmak etkili olacaktır. Örneğin, müşterilerin işletmenizi ve ekibinizi tanımasına yardımcı olabilirsiniz. Veya sektör bilgileri ve güncel olaylar hakkında konuşabilirsiniz. Veya hikaye anlatımı içeriği kullanmak isteyebilirsiniz. Bu şekilde hedef kitlenizi harekete geçirir ve size karşı ilgi duymasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde LinkedIn üzerinden hedef kitlenizle düzenli olarak iletişim içinde olabilirsiniz. Unutmayın hedef kitle oluşturmak için düzenli paylaşım yapmak önemlidir!

Ardından, şirket sayfası gönderilerinizde kullanacağınız dili düşünün.

Hedef  kitlenize etkili iletişim için, hedef kitlenize uygun bir dil seçmek faydalı olacaktır.

LinkedIn hedef kitleniz, Instagram hedef kitlenizden daha profesyonel bir odaklanmaya sahiptir. Fakat siz yine de resmi bir dil kullanmanız gerekmez. Bunun yerine, güven oluşturan, liderlik oluşturan ve takipçileri çeken topluluk odaklı bir dili nasıl yaratabileceğinizi düşünün. Bu sayede hedef kitleniz sizi takip edecek ve gönderilerinize ilgi duyacaktır. 

Son olarak, gönderileriniz için temel bir formül belirleyin. Bu sayede LinkedIn içeriğinizi haber akışında öne çıkarabilirsiniz. 

Haber akışında öne çıkmak sizi daha büyük kitlelere ulaştıracaktır!

Gönderilerinize, okuyuculara gönderinizin onlar için neden önemli olduğunu söyleyen bir kanca ile başlamayı planlayın. Sonra insanları daha fazla okumak istesinler diye çekin. İnsanları ne kadar içeriğe odaklarsanız o kadar fazla trafik yakalarsınız.

İnsanları bir video izlemek, bir bağlantıya tıklamak veya bir form doldurmak gibi pazarlama hedeflerinizle ilgili bir şeyler yapmaya yönlendirin. Gönderinizi hedef kitlenizi harekete geçirecek bir mesajla (CTA) bitirin. Unutmayın son sözünüz her zaman akılda kalıcı olur ve heyecan uyandırır.

LinkedIn, metin gönderilerinden canlı etkinliklere ve şirket haber bültenlerine kadar, işletmenizin orijinal içerik yayınlaması için birkaç fikir paylaştık.

Bu makalemiz bittikten sonra Sosyal Medyada Görünür Olmak adlı makalemizi de okuyabilirsiniz..

Blogumuzu takip etmeyi ve yeni içeriklerden haberdar olmayı unutmayın!

Ayrıca bizi LınkedIn Instagram Facebook platformlarından bizi takip edebilirsiniz.