Klinik içeriği Arama motorlarında büyüme potansiyeline sahip olan, içerikten ve üzerinde ki  etki alanından bahseder.

Güven mi soruyorsun Evet, Google gibi arama motorları size ne kadar güvenebilecekleriyle yakından ilgileniyor. Güven, alaka faktörünün büyük bir parçasıdır ve sıralamada yer almak için uygun şekilde bulunmanız gerekir. İlgili olmak için güvenilir olmalısınız. Google size veya içeriğinize ne kadar güveniyor?

 

Sana garip mi geldi? Öyle değil. Bunun anlamı, zaman içinde ne kadar güven inşa ettiğinizdir. Elbette, aşağıda açıklanan 15 faktörün tümüne isabet eden harika içerikler oluşturabilirsiniz, ancak bu temel güven olmadan, sıralamayı oldukça zor bulacaksınız. Bu nedenle, Google’ı yanıltacak veya Google’ın size olan güvenini kaybetmesine neden olacak hiçbir şey yapmadığınızdan emin olun.

 

Gerçekte, güven üç bileşene dayanır:

 

Dizine Alınmış Yaş: Google’ın sitenizi ilk bulduğu ve dizine eklediği yaş ve ayrıca içeriğin kendisinin tazeliği veya her daim yeşil doğası.

Yetki : Bir siteye zaman içinde gelen organik bağlantıların niteliği, niceliği ve çeşitliliği.

İçerik : İçeriğin temel kalitesi, hacmi ve zaman içinde oluşturulma sıklığı.

Hangi biçimi kullanırsanız kullanın güven, çevrimiçi ortamda başarılı olma sürecinin önemli bir parçasıdır. Kısayolları seçmeye çalışmayın ve değer sunmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve zamanla, hangi bilgiyi iletmeye çalışırsanız çalışın başarılı olacaksınız.

1 — İçerik benzersizdir

Harika içerik oluşturmanın ilk kuralı, benzersiz olmasıdır. İçeriği asla, asla, asla döndürmeyin veya çoğaltmayın. Bu, yürürlükteki tüm güven ilkelerine gerçekten aykırıdır ve etkili bir şekilde intihaldir. Başka bir kaynaktan intihal edilmiş bir içeriği asla sıralamayacaksınız.

İçeriğin yalnızca düzyazı olarak değil, aynı zamanda ulaşılan içgörüler açısından da benzersiz olduğundan emin olun. Doğrudan kopyalamadan kendiniz yazsanız ve aynı içgörülere ulaşsanız bile başka bir makaleyi döndürmek istemezsiniz. Sözlerinde benzersiz olduğu kadar benzersiz bir şekilde anlayışlı olması gerekir.

 

2 — Çekici, anahtar kelime açısından zengin bir başlığa sahip

Harika içerik oluşturma konusunda ciddiyseniz, çekici ve anahtar kelime açısından zengin bir başlığa sahip olduğundan emin olun. Bir makale, video veya başka bir içerik türü olsun, çekici olmalıdır. Birini başka bir liste yerine bir listeye tıklamaya çeken şey, Google gibi arama motorları için son derece önemlidir.

İçeriğiniz üst sıradaki içerikten daha alt sıralarda yer alsa bile, sizinki daha fazla tıklanıyorsa, sonunda diğer içeriğin üstüne ve üstüne çıkacaktır. Burada tıklama tuzağından bahsetmiyoruz; arama yapanı daha fazla araştırma yapmaya çeken çekici başlıklardan bahsediyoruz.

İşte birkaç fikir:

Listeleri kullanın: Dijital Göçebeler İçin Yaşanacak En İyi 10 Şehir

Soruları kullanın: Kilo Vermenin 10 Kesin Yolu: Daha Önce Kaçını Denediniz?

Tartışmayı kullanın: Erkeklerin Kadınların Korkunç Sürücüler Olduğunu Düşünmesinin Bir Numaralı Nedeni

Dersleri kullanın: Tech Startup’ımı Çalıştıran İlk Yılda Öğrendiğim 23 Ders

Karşılaştırmaları kullanın: O Zaman ve Şimdi: Girişimciliğin On Yılı Zihninize ve Bedeninize Zarar Veriyor

3 — Kitlenizle alakalı

Makalenizin hedef kitlenizle alakalı olduğundan emin olun. Okur kitlenize hitap etmeyen içerik oluşturmaya çalışmayın. Sadece ilgilerini kaybedersin. Tüm makale veya içerik parçası, mevcut hedef kitlenize bir şekilde uygulanmalı, şekillenmeli veya oluşturulmalıdır. Mevcut bir kitleniz yoksa, içeriğinizi belirli bir konuya, güzel veya sektöre hitap edecek şekilde lazer odakladığınızdan emin olun.

Bu, trafiği artırmaya çalışırken önemlidir çünkü alaka düzeyinin merkezinde yer alır. Ne kadar çok benzer içeriğe sahipseniz ve zaman içinde ne kadar çoğaltırsanız, belirli bir hedef kitle için o kadar uygulanabilir olacaktır. Buna karşılık, o arenadaki içeriği silip süpürmek için sitenize dönmeye devam edecekler.

4 — Son derece ilgi çekici

Harika içerik son derece ilgi çekicidir. Metrik bakış açısından, bu, ziyaretçilerin sayfanızda çok fazla zaman harcadıkları için içeriğin okunduğu, özümlendiği ve sindirildiği anlamına gelir. Bir sayfada geçirilen ortalama süre, belirli bir içerik parçası hakkında çok şey söylüyor. Sıralama ve harika içerik oluşturma konusunda ciddiyseniz, her şeyin bitmesi gerekir.

Ziyaretçiler etkileşime girdiğinde, yalnızca içeriğinizi okumakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin diğer alanlarına da tıklarlar. Temelde ilgilerini gözetlediniz ve onlara aradıkları bir şeyi teslim ettiniz. Bir nedenden dolayı ilgiliydin. Oldukça ilgi çekici ve sonuçta daha üst sıralarda yer alan harika içeriğin kendi kendini gerçekleştiren bir kehaneti.

5 – Akranlar veya gruplarla paylaşım talep ediyor

Harika içeriğin temelinde paylaşım vardır. Birisi içeriğinizi sevdiğinde, onu başkalarıyla paylaşmak zorunda kalır. Bu paylaşımlar uzun bir yol kat eder ve bir web sitesinde otorite oluşturmanın temelinde bulunur. Harika içerikler yazarak, insanları hem sosyal medya sitelerinde hem de blog gönderilerinde ve internetin diğer alanlarında bu içeriğe bağlantı vererek paylaşmaya davet ediyorsunuz.

 

Geçmişte keşfettiğiniz harika içeriği hayal edin. Bir içerik parçasına bağlandığınızda ve o sizinle konuştuğunda, onu tüm ağınızla paylaşmak istersiniz. Google, harika içeriğin sıklıkla paylaşıldığını bilir, bu nedenle hem bu paylaşımların sayısını hem de hızı (yani zaman içinde paylaşımdaki hızlanma veya yavaşlama hızı) izler.

Harika İçerik Sıklıkla Paylaşılır

6 — Faydalı ve büyük değer sağlar

Harika klinik  içeriği son derece kullanışlıdır ve büyük miktarlarda değer sağlar. İnsanlara öğrenmeye aç oldukları bir şeyi öğretin ve bunu mümkün olan en iyi şekilde yapın. Herkes dışarı çıksın. Büyük ayrıntılara girin ve meşhur çiftliği verin. Kulağa ne kadar mantıksız gelse de, çevrimiçi dünyada başarıya giden yol budur.

İnsanlara yardımcı olan faydalı içerikler oluşturduğunuzda, bir otorite haline gelirsiniz. Otoriteniz arttıkça gelir potansiyeliniz de artar. Sesiniz zamanla daha fazla önem kazanmaya başlar ve insanlar belirli bir konu, sektör veya niş hakkında fikirlerinizi bekler. Ancak, değerinizle tutarlı olmalı ve başkalarına yardım etmek için her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

7 –Belirli bir anahtar kelime için optimize edildi

Harika klinik  içeriği yazmak başlı başına zordur. Ancak, belirli bir anahtar kelime için optimize edilmiş ve aşırı optimize edilmemiş harika içerikler yazmak en zor kısımdır. Anahtar kelimenizi ne sıklıkta veya ne kadar az kullandığınıza dikkat etmeli ve içeriğin tamamının doğal ve organik görünmesini sağlamalısınız.

Belirli bir anahtar kelime yoğunluğuna ulaşmaya çalışırken çok dikkatli olun. Anahtar kelimelerin tam olarak mükemmel bir yoğunluğu yoktur. En önemli şey, içeriğin açıkça bir anahtar kelimeye yönelik olması ve mümkün olduğunca doğal ses çıkarmasıdır. İçeriğinizi arama motorları için değil, insanlar için tasarlamaya çalışmalısınız.

8 — Klinik içeriği iyi yazılmış ve hatasız olmalıdır

Bu oldukça açık olmalı. İçeriğinizin hatasız olduğundan emin olun. Sadece yazım hataları değil. Ama aynı zamanda dilbilgisi hataları. Birkaç hata mükemmel içerik oluşturma şansınızı yok etmeyecek olsa da, çok fazla hata sizi ciddi şekilde zayıflatacaktır.

Sorun? Hatalar okuma akışını keser. Birisi çok fazla hatayla karşılaştığında, ilgisini kaybeder. Google gibi arama motorları bunu bilir ve belirli bir içerikte bulunan hataların miktarına ve ciddiyetine dikkat eder.

9 — İnce içerik olarak etiketlenmekten kaçınır

Arama motorlarında çok üst sıralarda yer almayan harika içerikler oluşturabilmemin nedenlerinden biri de ince içerik oluşturmaktan kaçınmam. İnce içerik, her şeyden çok dolgu metni olarak tasarlanmış kısa içeriktir. İnce içerik yoluyla değer sağlamayı nasıl bekleyebilirsiniz? Yapamazsın.

İnce içerik genellikle 500 kelimeden ve bazen 1.000 kelimeden azdır. 2.000 kelimeden fazla içerik için çekim yapmalısınız. Araştırmalar, bu tür içeriğin en iyi sırada olduğunu gösteriyor. Sadece üst sıralarda yer almakla kalmaz, aynı zamanda paylaşılma olasılığı da daha yüksektir. serpIQ’ya göre , Google’ın sonuçlarının ilk sayfasındaki içeriğin tamamı ortalama 2.000 kelimeden fazla.

Makale Uzunluğu ve Sırasının Korelasyonu

10 — Bölünmüş ve iyi yapılandırılmış

İçerik düzgün bir şekilde bölümlere ayrılmalıdır. Kelimeleri ekrana yayan büyük paragraflar kullanmayın. Her şeyi kısa tutun ve paragraf başına en fazla üç veya dört cümle ile kısaltın. Ek olarak, içeriği birbirinden ayırmak için bölüm başlıklarını sıklıkla kullanın.

Aynı zamanda iyi akacak şekilde iyi yapılandırılmış olmalıdır. Okuyucularınızın kafasını karıştırmak yerine, tartıştığınız noktaları dikkatli bir şekilde anlaşılır ve takip etmesi kolay bir şekilde iletmesini istiyorsunuz. Buna ne kadar çok zaman ayırırsanız, içeriğinizin büyüklüğünü sağlamlaştırma olasılığınız o kadar artar.

 

11 — Kaynakları ve çalışmaları alıntılar

İçeriğinizde sık sık kaynaklara ve çalışmalara atıfta bulunmalısınız. Kaynağınızı belirtmeden asla bir gerçek iddiasında bulunmayın. Bu, örneğin üniversite makaleleri yazarken sadece gerçek hayatta değil, aynı zamanda sanal dünyada da iyi bir uygulamadır. Google, kaynaklardan alıntı yapan içerikle yakından ilgilenmektedir.

Ancak, çalışmalar ve kaynak gösterme bundan çok daha fazlasını yapar. Bunu alışkanlık haline getirdiğinizde çok daha inandırıcı ve zorlayıcı bir argüman oluşturmanıza olanak tanır.

12 – Anahtar kelimeleri aşırı kullanmaz veya “doldurmaz”

Uzak durulması gereken önemli bir şey, anahtar kelimeleri aşırı kullanmak veya doldurmaktır. Bunu yaparak harika bir içeriği kolayca ortalamanın altında bir içeriğe dönüştürebilirsiniz. Bu yüzden optimize etmeye çalışırken çok dikkatli olmalısınız. Yine, zor olan optimizasyonda yatar, ancak aşırı optimizasyonda değil.

Ancak, çok fazla insan aşırıya kaçıyor. Bu basit bir gerçek. Çok fazla anahtar kelimeye sahip olmak kulağa tuhaf gelmekle kalmaz, aynı zamanda zorlanmış gibi görünür. Arama motorları yerine insanlar için içerik oluşturmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Konuya bağlı kalın, ancak anahtar kelimeleri tekrarlamamaya çalışın.

 

13 — Listeleri veya madde işaretlerini bir şekilde kullanır

Harika içerik, bir şekilde madde işaretlerini veya listeleri kullanır. Sadece içeriğin başlığından bahsetmiyorum. Ben de içeriğin içindeki içerikten bahsediyorum. Madde işaretleri ve listeler ayrıca içeriği parçalara ayırarak okunmasını kolaylaştırır. Bunları bir şekilde makalenize dahil etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Neredeyse her zaman tüm makalelerimde listeler ve madde işaretleri kullanmaya çalışırım. Her seferinde yapmıyorum, ancak içerik gerektirdiğinde yeterince sık yapıyorum.

14 — Klinik İçeriği İlgili yüksek kaliteli medya içerir

Klinik içeriği nde yüksek kaliteli medya kullanın. Sadece birincil görüntüde değil, aynı zamanda baştan sona. Ancak, boyutu çok büyük olan resimleri kullanmamaya dikkat edin. Görüntü boyutlarını hızla yüklenecek ancak kalitesinden fazla bir şey kaybetmeyecek şekilde optimize etmek için Compressor.io gibi bir sistem kullanın.

Ayrıca içeriğiniz boyunca fotoğraf ve video şeklinde yüksek kaliteli medya kullanıyor olmalısınız. Ele alınan konuyu en iyi şekilde aktarmaya yardımcı olan görselleri kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve bu görselleri içeriğinizde kullanma haklarına sahip olduğunuzdan emin olun.

 

15 — Bir şekilde faydalı veya eğitici

Harika klinik  içeriği bir şekilde yararlıdır veya eğitimdir. Aslında, ne kadar faydalı ve eğitici olursa, o kadar büyük olur. Bazı karmaşık süreç veya görevlerde size yol gösteren öğreticiler gibi bulduğunuz en iyi içeriklerden birini düşünün. Bu içeriğe ne sıklıkla geri dönüyorsunuz?

 

Bizleri twitter instagram facebook linkedin hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Paylaşımlarımızı buradan takip edebilirsiniz.