Instagram’da mavi tik almak için yapmanız gerekenler

Instagram mavi tik alma aynı zamanda kişisel hakların korunması kanunu gereği ve paylaşımların telif haklarını saklı tutabilmek adına da önemlidir. Gerçekliği doğrulanan bir hesapta yapılan paylaşımlar, başka bir hesapta o kişi adına tekrar paylaşılamaz. Peki ünlü isimler ve işlerini sosyal medya üzerinden yöneten kişiler için bu kadar önemli olan Instagram mavi tik almak için gerekenler nelerdir?

Instagram‘dan mavi tik almak isteyen kişilerin ilk olarak Instagram kullanım koşullarına ve Instagram topluluk kurallarına uyması gerekmektedir. Bu kurallara uyan ve kamu yararına uygun olan Instagram hesapları bunlar dışındaki başka kriterleri de tamamlamalıdır. Instagram mavi tik alma şartları şunlardır;

  • Özgünlük
  • Benzersiz Olmak
  • Dikkat Çekmek
  • Eksiksiz Olmak

Bu 4 kritere sahipseniz aynı zamanda bilinirliğinizi kanıtlayabiliyorsanız siz de mavi rozet için başvuru yapabilirsiniz. Instagram‘a mavi tik başvurusu nasıl yapıldığını bilmiyorsanız “Instagram‘da mavi tik nasıl alınır” isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Instagram‘da mavi tik almak ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Instagram’da doğrulama almak için kaç takipçiye ihtiyacım var?

Mavi tik popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır, bu nedenle bu soru en sık sorulan sorulardan biridir. Ne yazık ki, InstagramInstagram doğrulaması için gereken resmi bir takipçi sayısını hiçbir zaman açıklamadı ve en düşük takipçili Instagram hesabı için doğrulanmış bir veri yok.

Instagram’da doğrulanmanın faydaları nelerdir?

Instagram doğrulaması için başvurmaya değer mi? Gıptayla bakılan mavi rozet, övünme hakları dışında gerçekten bir anlam ifade ediyor mu?

Instagram‘da doğrulanmanın Instagram‘daki pazarlama çabalarınız üzerinde kesin bir olumlu etkisi vardır. Bu sebeple mavi tik sahibi olmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

Instagram’da doğrulanan hesap güven oluşturur.
Mavi rozet, takipçilerinize gerçek olduğunuzu bildirir ve hesabınızın güvenilen hesap olabileceğine dair güvence verir.
Hikayelerde Instagram bağlantısına erişiminiz var.
Doğrulanmış hesaplar, Instagram Hikayelerine bağlantı ekleyebilen ilk hesaplardır. Doğrulama olmadan, özelliğe erişmek için en az 10.000 takipçiye ihtiyacınız olacak.
Marka bilinirliği oluşturur.
Daha önce de belirttiğimiz gibi, mavi rozet, dünyaya sizin önemli biri olduğunuzu söyler. Mavi bir onay işaretiyle, insanlar kim olduğunuzu bilir. Bunun sayesinde ne hakkında fayda sağladığınızı öğrenmek için can atacaklar!
Mavi rozete artan ilgi.
Mavi rozet işaretin sayesinde bu bilinirliğinizi ve merak uyandırıcı özelliğinizi doğrudan dijital dönüşümlere dönüştürebilirsiniz.

Instagram‘a defalarca başvuruya rağmen mavi tik alamadıysanız sabırla bekleyin. Henüz 10K’ya ulaşmadıysanız ve doğrulanamıyorsanız, Instagram‘dan trafik çekme umudunuzu asla kaybetmeyin. Çünkü Instagram doğrulanabilir özgün bir profil olduğunuza ikna olmak ister.

Bunun gibi içeriklerin devamı gelmesi için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi ve yeni içeriklerden haberdar olmak için Blog içeriği bildirimlerini açmayı ihmal etmeyiniz! Bu sayede yeni içeriklerden ilk siz haberdar olun!