Hedef Kitle için 5 Pazarlama Stratejisi

Kullandığımız pazarlama stratejileri hedef kitle yi büyütmek için oldukça önemlidir . Ürününüz ve hizmetiniz için yapacağınız en temel çalışma bir pazar bulmaktır. Daha sonra verdiğiniz hizmet ile ilgilenen insanlarla iletişime geçmenin tam zamanı!

Tecrübelerinizi farklı platformlarda kullanabilirsiniz . Bununla birlikte sizinle paylaşacağımız bu 5 pazarlama stratejisi sayesinde hedef kitlenizi büyüteceksiniz .

Tüketicilerin %85’inden fazlası, markalarla hem dijital hem de dijital olmayan deneyimlerin bir karışımını arzuluyor. Atlanta merkezli bir sosyal medya pazarlama ajansı olan Imagine Media Consulting’in CEO’su Shantel Kriss, “Herkes her zaman yeni kitleler ister ve bunu başarmanın en iyi yolu yeni araçlar ve yöntemler denemektir” diyor.

İster startup olun,ister kurumsal bir şirket olun. Küçük işletme başarısı elde etmek  için hedef kitlenizi belirlemek çok önemlidir. Kitlenizi genişletmek için bu yeni yaklaşımları deneyin.

1. Bildiklerinizle başlayın

Hedef kitlenizin, zaten tanıdığınız insanlarla aynı özellikleri paylaşması muhtemeldir. Bu “benzerlikler”, kitlenizi büyütmek için iyi bir fikirdir. Yaptığımız işle ilgilenen yeni insanlar bulmak için mevcut kişileriniz hakkında bildiklerimize göz atabiliriz. Birçoğu aynı yaşta mı? Belirli bir bölgede mi yaşıyorlar? Belirli bir tür içeriğe tutarlı bir şekilde yanıt veriyorlar mı? Bu veriler sayesinde  benzer kişiler bulabilirsiniz.

2. Hedef Kitle ‘nin ilgisini çekmek için sosyal medyayı kullanın

İster sosyal medyada yeni olun, ister deneyiminiz olsun, sosyal yaklaşımlarınıza ve kanallarınıza yeni bir bakış atmak, yeni ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır. İnsanlar sosyal medyada beğendikleri markalarla bağlantı kurmak istiyor.

Etkili sosyal medya gönderileri, personelde bir sosyal medya yöneticisinin olmasını gerektirmez. Herkes, hedef kitlesinin ilgi alanlarıyla eşleşen uzmanlığı paylaşarak ilgi çekici gönderiler oluşturabilir. Örneğin, bir etkinlik fotoğrafçısıysanız, iyi bir aile fotoğrafı oluşturmak ve çekmek için ipuçları yayınlayabilir ve alanınız hakkında bildiklerinizi sergilemek için fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

3. Hedef Kitle tercihlerine odaklanın

Ortak noktalar için mevcut hedef kitlenizin önceliklerini ve satın alma davranışları gibi özelliklerini inceleyin. Ardından, erişiminizi bilgilendirmek veya yenilemek için bu verileri kullanın.

4. Landing Page trafiğinizi genişletin

Sayfa ziyaretlerini teşvik etmek için, kitle önceliklerine dayalı olarak pazarlamanızda güçlü , harekete geçirici mesajlar (CTA) kullanın. Örneğin bir e ticaret sitesinde bütçe bilincine sahip bir kitle için ücretsiz kargo seçeneği olabilir.

5. Çok kanallı bir pazarlama stratejisi oluşturun

Son olarak; Yeni kitleler bulmanın bir yolu yeni kanallar kullanmaktır. Bir diğeri ise kanallarınızın birlikte çalıştığından emin olmaktır. Buna çok kanallı pazarlama denir. Bunun getirisi önemli olacaktır. 3 veya daha fazla kanal (örneğin, e-posta, banner reklamlar ve sosyal medya) kullanan kampanyalar, tek kanallı kampanyalara göre %90 daha yüksek tutma oranına sahiptir.

Bunun gibi daha birçok faydalı olacak içeriğimize blog sayfamızdan erişebilirsiniz.

Bizi instagram facebook linkedin ve twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.