Bugünlerde hemen hemen her şeyi pazarlamak için kullanabileceğiniz en güçlü yöntemlerden biri Facebook reklamlarıdır. Facebook ile çok özel bir kitleye ulaşabilir ve bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İlgi alanına, yaşa, ilişki durumuna, coğrafi konuma ve çok daha fazlasına göre hedefleyebilirsiniz. Yeniden pazarlama denilen bu teknikle Facebook reklam performansınızı arttırabilirsiniz.

Ancak burada harika sonuçlar elde etmenin püf noktası yalnızca tıklama trafiğiyle ilgili değildir. Pikseller aracılığıyla dönüşümlere ve yeniden hedeflemeye odaklanmalısınız. Facebook Pixel’i sitenize nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı hemen öğrenmelisiniz. Facebook reklamları yayınlamıyor olsanız bile, bir piksel ile hedef kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Pikseller, sitenize gelen herkesi takip eder ve onların etrafında özel kitleler oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir yarı kamyon kullanmayı öğrenmekle ilgili bir içerik yayınlarsanız ve ziyaretçileri piksellerle takip ederseniz, daha sonra o belirli sayfayı ziyaret ettikleri için zaten buna ilgi göstermiş olan kişilere kamyon sürüş sertifikası pazarlayabilirsiniz. Ve dönüşümleriniz bununla beraber fırlayacaktır.

Yeniden Pazarlama Nasıl Çalışır?

Yeniden pazarlama basit bir konsept üzerinde çalışır ve web sitenizde kurulumu nispeten kolaydır.

Web sitenize yeniden pazarlama etiketi denilen şeyi yerleştirmeniz yeterlidir. Bu etiketi teknik olarak sitenizin her sayfasına yerleştirebilirsiniz. Ancak belirli ürünlere veya hizmetlere odaklanmanız daha etkili olacaktır.

Örneğin, bu yeniden pazarlama etiketini, çoğu tüketicinin ilk gördüğünde satın almayacağı bir ürün sunan bir sayfaya yerleştirmek isteyebilirsiniz. Bunlar, tüketicilerin satın almadan önce doğal olarak araştırmak istedikleri daha büyük, lüks ürünler olurlar. Ya da başkalarının aynı ürün türünü sunduğu son derece rekabetçi bir ürün de olabiliyor.

Bir müşteri bu sayfayı ziyaret ettiğinde, yayımcı kullanıcının tarayıcısına bir çerez bırakır. Sitenizi dönüştürmeden terk ederlerse, diğer alakalı web sitelerini ziyaret ettiklerinde hedefli reklamlarınızı Google Görüntülü Reklam Ağı üzerinden tetiklemeye başlarlar.

Bu reklamların nasıl tetiklendiğini ve yeniden pazarlama etiketlerinin web sitenize nereye yerleştirildiğini özelleştirebilirsiniz; bu da size kimi hedeflemek istediğiniz ve bunları nasıl hedeflemek istediğiniz konusunda daha fazla kontrol sağlar.

Yeniden hedefleme ve PPC ve en iyi anahtar kelimelere odaklanmak ve hedef kitlenizin mümkün olan en iyi mesajı görmesini sağlamak için hedef kitlenizi segmentlere ayırmak için kullanılan olan aynı tekniklerdir.

 

Daha fazla içerik ve detaylı bilgi için Blogumuzu ve Sosyal Medya Hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız!